Modelowanie w fotonice

SPECTROPOL jest autoryzowanym Channel Partnerem firmy ANSYS.

Jesteśmy najstarszym i najbardziej doświadczonym dystrybutorem firmy Lumerical (od 10 lat).

PRODUKTY
ZASTOSOWANIE
NOWOŚCI
ZAPYTAJ SIĘ

Produkty Ansys Lumerical

Dzięki naszym narzędziom można dokładnie symulować komponenty, obwody i systemy fotoniczne.

Lumerical Device Suite
Photonic Multiphysics Simulations
Lumerical System Suite
Photonic Integrated Circuit Simulations
Lumerical Interoperability
Interfaces, Automation, Foundry

LUMERICAL Device Suite

Produkty Lumerical do projektowania komponentów wykorzystują możliwości symulacji pod kątem multifizycznym i przepływy danych do modelowania efektów optycznych, elektrycznych i termicznych na poziomie fizycznym.

Narzędzia, które oferuje Anasys Lumerical, obejmują szeroką tematykę w obrębie symulacji multifizycznych:

• FDTD 3D i DGTD 3D - Elektromagnetyzm

• MODE i FEEM - Światłowody

• CHARGE 3D – Transfer ładunku

• HEAT 3D - Transfer ciepła

• MQW Wzocnienie studni kwantowych

• STACK Optyka wielowarstwowa

LUMERICAL System Suite

Pakiet SYSTEM Suite Lumericala zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do symulacji obwodów fotonicznych i generowania bibliotek. INTERCONNECT symuluje i optymalizuje wydajność fotonicznych układów scalonych. Oprócz obszernej listy predefiniowanych elementów oferowanych przez INTERCONNECT, dodatkowe elementy są dostępne w Bibliotece Systemowej i Bibliotece Laserów. CML Compiler automatyzuje tworzenie, utrzymanie i testowanie QA bibliotek fotonicznych kompaktowych modeli INTERCONNECT i Verilog-A (CML). Szyfrowanie CML jest dostępne za pośrednictwem dodatku CML Publisher+.

LUMERICAL Interoperability

Ansys współpracuje z wiodącymi partnerami technologicznymi w celu opracowania maksymalnie wydajnych procesów symulacyjnych.

Interfejs Automation API zapewnia interoperacyjność opartą na języku Python, umożliwiając narzędziom Lumerical interakcję z aplikacjami innych firm i bogatym zestawem treści typu open source.

Produkty Lumerical zostały zaprojektowane do pracy w połączeniu z popularnymi narzędziami do automatyzacji projektowania elektronicznego (EDA), projektowania optycznego i narzędzi analitycznych. Ponadto dla INTERCONNECT dostępnych jest wiele bibliotek kompaktowych modeli odlewniczych (CML), które są skalibrowane względem procesu produkcyjnego oferowanego przez kilka odlewni półprzewodników. Interfejs Automation API zapewnia interoperacyjność opartą na języku Python, umożliwiając narzędziom Lumerical interakcję z aplikacjami innych firm i bogatym zestawem treści typu open source.